Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou (2017)

Arnošt Lustig. Nezkrácená audiokniha.  Režie a hudba Jakub Tabery. Mistr zvuku Jan Kacian.

Čte Dušan Sitek.

Natočeno 2017. Vydala Audiotéka, Bookmedia, prosinec 2017 (MP3, celková délka 6 hod. 3 min.) v cyklu Mistři slova.

Pozn.: Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou je psychologická novela, která je inspirována skutečnými událostmi. Arnošt Lustig tuto knihu napsal během 12 dní. Děj se odehrává v roce 1943.Němci zajali na Sicílii skupinu dvaceti židovských obchodníků pod vedením pana Cohena pod záminkou, že je vymění za německé zajaté důstojníky. Slibují jim, že je všechny za milion franků, včetně mladé tanečnice Kateřiny Horovitzové, odvezou vlakem až k americké lodi, ve skutečnosti však všichni najdou smrt v koncentračním táboře. Postava Kateřiny Horovitzové je inspirována polskou herečkou, která při cestě do plynové komory – stejně jako knižní Kateřina – vytrhla německému důstojníkovi zbraň a zastřelila ho.

Edice Mistři slova je plná literárních pokladů. Naše nejlepší herecké hlasy, které jsou nám tak blízké, namlouvají své oblíbené knihy a významná literární díla, která je oslovila, ovlivnila a k nimž se třeba i rádi vracejí. Každý měsíc se můžete v Edici Mistři slova těšit na nové příběhy v jedinečném podání našich mistrů mluveného slova a potěšit tak svá srdce.

Arnošt Lustig

Arnošt Lustig byl český židovský spisovatel a publicista světového formátu. Ve svých knihách se často věnoval tématu holokaustu, který přežil. Když byl totiž v roce 1941 vyhozen z rasových důvodů ze školy, vyučil se krejčím a o rok později byl poslán do Terezína. odtud do Osvětimi i Buchenwaldu. V roce 1945 utekl z transportu smrti a ukrýval se až do konce války v Praze. Během holokaustu přišel téměř o celou rodinu, což se na něm i na jeho tvorbě velice podepsalo.
V roce 2012 vznikla k prvnímu výročí spisovatelova úmrtí Cena Arnošta Lustiga. Ocenění získají osobnosti, které v sobě spojují vlastnosti jako jsou „odvaha a statečnost, lidskost a spravedlnost“.

Dušan Sitek

Dušan Sitek se narodil roku 1955 v Novém Bohumíně. V roce 1981 absolvoval na pražské DAMU. První angažmá přijal v Ostravě v Divadle Petra Bezruče. Další herecké zkušenosti získal ve Slezském divadle v Opavě. V Městském divadle Zlín byl v angažmá dlouhých pětadvacet let. Počínaje divadelní sezónou 2010/2011 byl v angažmá Divadla pod Palmovkou v Praze, nyní v tomto divadle hostuje. Účinkoval také v řadě filmů a televizních seriálů a věnuje se rovněž načítání audioknih.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)