V případě neočekávané události (2017, 2018)

Judy Blumeová. Nezkrácená audiokniha. Elegantní román odehrávající se v 50. letech v malém americkém městečku, ve kterém dochází k záhadným pádům letadel. Překlad Michaela Konárková. Režie a zvuk Miloš Vrána.

Čte Terezie Taberyová.

Natočeno 2017. Vydala Bookmedia, Audiotéka, leden 2018 (MP3, celková délka 13 hodin 42 minut).

Pozn.: Spisovatelka Judy Blumeová se v tomto románu vrací v paměti do vlastního mládí. V městečku Elizabeth v New Jersey spadnou v roce 1952 během tří měsíců, celkem tři letadla. Je to náhoda? Nebo komunistické spiknutí? Mohou za to mimozemšťané? Jak se s tím vyrovnávají obyvatelé malého městečka? Strhující události a sympaticky vykreslené postavy spolu s dokonale evokovanou estetikou 50. let minulého století, dávají dohromady elegantní román, založený na pravdivé události.

Judy Blumeová
Judy Blumeovou lze popsat jako americkou spisovatelku realistických dětských a teenagerských románů. Ve své práci se věnuje hlavně tabuizovaným tématům, jako je rasismus, menstruace, rozvody, šikana, masturbace, sexualita a rodinné problémy. Tyto pravdivé romány sice skrývají šokující příběhy, ale sama Judy Blumeová říká, že se jedná právě o knihy, se kterými mladí lidé zvládnou etapu dospívání.
Její knihy jsou často diskutovány a některé i zakázány, proto jí také American Library Association prohlásila za jednu z nejprovokativnějších autorek 21. století. I přesto prodala více než 82 miliónů výtisků, které byly přeloženy do 32 jazyků. Nyní její dílo vychází i na další platformě, a to jako audiokniha.

Terezie Taberyová
V rodině Terezie Taberyové se nejspíše dědí nadání a krásný hlas. Její mladší sestra Viktorie i matka Zuzana, našly svou kariéru v dabingu a Terezie také. Její hlas můžete slyšet ve filmu Koralína a svět za tajemnými dveřmi, Šarlotina pavučinka nebo ve známém americkém seriálu Super drbna.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)