Oni nevědí, co činí (2018)

Jussi Valtonen. Kompletní audiokniha. Překlad Michal Švec.

Čte Filip Švarc.

Natočeno 2018. Vydala Audiotéka, Bookmedia, březen 2018 (MP3; celková délka 24 hodin 5 minut).

Pozn.: Thriller, který potěší všechny fanoušky severské detektivky. Knižní verze obdržela cenu Finlandia 2014 a je finským bestsellerem (přes 110 tisíc prodaných výtisků).

Úspěšný neurovědec Joe Chayefski je muž s mnoha problémy, a to nejen takovými, které občas sami zažíváme, ale i mnohem méně obvyklými. Jeho žena je zahlcena prací, dcera tráví většinu času se smartphonem nejnovější generace a kdosi neznámý začal obtěžovat rodinu protesty proti Joeovým laboratorním pokusům na zvířatech. Vše to nejspíše souvisí s jeho bývalou ženou. Ve snaze bránit sebe i svou novou rodinu před násilím je Joe donucen přehodnotit své postoje a podniknout drastické kroky, aby zachránil všechny, co miluje.

Tento úspěšný a komplexní společenský román, který se odehrává v blízké budoucnosti, s sebou přináší vypjaté psychologické drama, jehož pasáže spadají také do žánru techno-thrilleru nebo dokonce techno-horroru. Hlavní hrdinové se musí potýkat s bezohlednými technologickými firmami, mediálními monopoly, farmaceutickému průmyslu i teroristickými buňkami. Navíc postavy pronásleduje také neklid a nespokojenost se současným světem, citové odcizení i vzájemné nedorozumění mezi evropskou a americkou kulturou.

Jussi Valtonen
Je finský spisovatel a mimoto také vystudovaný psycholog původem z Finska. Psychologii vystudoval na Univerzitě v Helsinkách a neuropsychologii na Univerzitě Johnse Hopkinse v Baltimoru. Za svůj první román Balancování získal cenu J. H. Erkka pro mladé spisovatele. Jeho druhý román se dostal na nejvyšší příčky v hodnocení kritiky i blogery. Za svůj poslední spisovatelský počin získal prestižní cenu Finlandia. Kromě psaní knížek se věnuje vědeckému výzkumu. Se svou manželkou a dvěma dětma žije v Helsinkách.

Filip Švarc
První filmovou smlouvu mu rodiče podepisovali, když mu bylo šest, k tomu se přidalo i hostování v dětských rolích v Divadle na Vinohradech a v Divadle E. F. Buriana. V roce 1989 nastoupil na Státní konzervatoř v Praze, kde po šesti letech úspěšně absolvoval obor herectví. Po několikaročním hostování v pražském Divadle ABC se v současné době věnuje hlavně dabingu. Jedenáct let také strávil za mikrofonem Fajn Rádia

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)