Radikální otevřenost (2019)

Radikální otevřenost - Kim ScottováKim Scottová. Kompletní audiokniha. Jak být silným lídrem? Jak poskytovat cennou zpětnou vazbu?

Čte Michaela Rykrová.

Natočeno 2019. Vydal Jan Melvil Publishing v roce 2019 (MP3, celková délka 10 hod 42 min.).

Pozn.: Šéfování je obtížné pro každého. Oceňujete nasazení svých podřízených, ale současně vidíte jejich nedostatky. Co dál? Konfrontace je nepříjemná pro všechny a vy nechcete nikoho ranit nebo urazit. Jenže chyby napravit musíte – je to vaše povinnost. Jak tedy kolegům sdělovat kritiku a současně je nenaštvat? Jak být silným lídrem a přitom se neproměnit v nelidu?

Radikální otevřenost je způsob, jak poskytovat cennou zpětnou vazbu, aniž byste škodili sobě nebo ostatním. Naučte se ji, posune dál nejen vás, ale i celý tým!

Kim Scottová přichází po dlouholetých zkušenostech s vedením týmů (v Googlu, Applu, Twitteru a dalších) s novým pojetím efektivního managementu – radikální otevřeností. Přístup vychází z jednoduché myšlenky: pokud chcete dobře šéfovat, musíte projevovat osobní zájem o své přímé podřízené a zároveň jim poskytovat jednoznačnou zpětnou vazbu. A také ji i přijímat. Pomocí tohoto konceptu (který nyní vládne celému Silicon Valley) dokážete v práci budovat lepší vztahy a naplnit tři klíčové úkoly správného lídra: vytvořit kulturu založenou na poskytování zpětné vazby (chvály i kritiky), vybudovat soudržný tým, který potáhne za jeden provaz, a dosahovat výsledků, na které budete opravdu hrdí.

Audio verze tištěné knihy je návodem pro lídry, manažery nejrůznějších úrovní a vůbec pro všechny, kdo působí v pracovním kolektivu. Kromě jiného vás naučí:
jak nastartovat a rozvíjet firemní kulturu založenou na otevřenosti a poskytování zpětné vazby
že jednoduše nařizovat lidem, co mají dělat, nefunguje
jak ve svých podřízených rozpoznávat „rock stars“ a „superstars“ a proč budete potřebovat obojí
že nejlepší metodou, jak zabránit vyhoření, je propojit životní motivace členů týmu s jejich prací
proč povyšování nemusí být tou správnou odměnou za skvěle odvedenou práci

Seznam kapitol

00 Úvod 01 Pro vaši práci jsou klíčové vztahy 02 ČÁST PRVNÍ: Nová filozofie managementu – KAPITOLA 1 – Budujte radikálně otevřené vztahy 03 Kupředu vás neposune moc, ale vztahy 04 Nebojte se přímé konfrontace 05 KAPITOLA 2 – Vedení: Dávejte, přijímejte a podporujte zpětnou vazbu 06 Ničivá empatie 07 KAPITOLA 3 – Pochopte motivaci každého člena týmu 08 Vynikající výkon 09 Ferové hodnocení výkonu 10 Vynikající výkon – Strmá růstová trajektorie 11 Slabý výkon – Klesající růstová trajektorie 12 KAPITOLA 4 – Společně dosahujte výsledků 13 Vybudujte v týmu kulturu vzájemného naslouchání 14 Ať mají jasno i ostatní 15 Přesvedčujte – Emoce, důvěryhodnost, logika 16 ČÁST DRUHÁ: Nástroje a techniky – KAPITOLA 5 – Vztahy 17 KAPITOLA 6 – Jak dobře vést 18 Zprostředkovat pomoc je lepší, než ji sám poskytnout 19 Fráze, neber si to osobně, je k ničemu 20 Zpětná vazba a gender 21 Nejdříve požadejte o zpětnou vazbu pro sebe 22 KAPITOLA 7 – Tým: Jak se vyhnout nudě a vyhoření 23 Přijímání nových zaměstnanců 24 KAPITOLA 8 – Výsledky: Jak společně dosáhnout výsledků rychleji 25 Rozhodovací porady 26 Jak začít

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)