Čaroděj Zeměmoří (2017, 2019)

Není k dispozici žádný popis fotky.Ursula K. Le Guinová. Kompletní audiokniha. První z hrdinských písní Zeměmoří. Z anglického originálu A Wizard of Earthsea vydaného jako součást The Earthsea Trilogy nakladatelstvím Penguin Books, London v roce 1987 přeložil Petr Kotrle.  Hudba Dominik Svoboda. Ilustrace na obálce  Milan Fibiger.   Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová.

Čte Tomáš Juřička.

Nahrávku vytvořilo Občanské sdružení Mluvící kniha v roce 2017.   Vydalo Tympanum, březen 2019 (1 CD MP3, celková stopáž 7 hod 40 min).

Pozn.: Zeměmoří je fascinující svět, kde se někteří lidé rodí obdařeni magickým talentem. V obyčejném kovářském synku Dunym rozpozná jeho teta, vesnické čarodějka, velké kouzelnické schopnosti. Když pak krajem prochází mlčenlivý mág Ogion, pošeptá chlapci při obřadu průchodu jeho skutečné jméno – Ged a nabídne mu, že jej vezme do učení. Ctižádostivému a nadmíru zvědavému Gedovi však brzy Ogionova moudrost přestává stačit. Odchází tedy do Velkého přístavu a pak ještě dál, na ostrov čarodějů, aby se zde učil od devíti mistrů. Netuší však, jaký osud mu jeho ctižádost a slepá odvaha připraví..

Ursula K. Le Guinová (1960 – 2018)

Jedna ze zakladatelek žánru fantasy, autorka řady románů, poezie, knih pro děti a esejů. Narodila se v kalifornském Berkeley a vystudovala  středověkou literaturu na Columbia University. Jejím nejuznávanějším dílem je sci-fi Levá ruka tmy (1969, česky 1995 a 2009) z románového cyklu Hain (Ekumen), odehrávajícího se ve vesmíru protkaném planetami s humanoidními obyvateli. V češtině jsou nejoblíbenější její rané romány o Zeměmoří (1968, česky 1992 a 2003), volně navazující cyklus příběhů z podmanivého světa ostrovů, draků a magie. Obdržela několik cen, kromě cen Hugo a Nebula také Gandalf Grand Master v 1979 a Damon Knight Memorial Grand Master Award v roce 2003.

Tomáš Juřička (1960)

Český herec a dabér, vystudoval Státní konzervatoř v Praze. Po ukončení studií byl v letech 1981–1991 členem souboru Divadla Jiřího Wolkera v Praze. Na televizních obrazovkách vystoupil v několika seriálech, mimo jiné Malý pitaval z velkého města, Dynastie Nováků, Rodáci, Pojišťovnaštěstí nebo Sanitka, kde ztvárnil postavu Jaroslava Jandery. Jako dabér se podílel se na desítkách filmů a seriálů, včetně seriálu Star Trek. V roce 2010 obdržel za své výkony Cenu Františka Filipovského. Pro Tympanum načetl audioknihy Medvídek Paddington a Neználkovy příhody.

 

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)