Białe kości (Bílé kosti, 2020)

Audiobook Białe kości  - autor Graham Masterton   - czyta Roch SiemianowskiGraham Masterton. Temný kriminální thriller z irského Corku. Podaří se komisařce vyřešit rituální vraždy spáchané před desítkami let, než brutální vrah udeří znovu? Překlad Piotr Kuś.

Čte Roch Siemianowski.

Natočeno 2020. Vydalo Wydawnictwo Albatros 29. 4. 2020 (1 CD MP3, ISBN 978-83-8125-993-4; celková délka 11 hodin 39 minut). Ukázka k poslechu zde.

Série: Katie Maguire

Pozn.: Makabryczne znalezisko bulwersuje całą Irlandię. Podczas prac budowlanych na farmie w pobliżu Cork robotnicy trafiają na kości jedenastu kobiet, które przeleżały pod ziemią kilkadziesiąt lat. Wcześniej ktoś z fachowością rzeźnika – albo chirurga – pozbawił je skóry i mięśni… za życia! Wszystko wskazuje na mord rytualny.

Według komisarz Katie Maguire każda ofiara zasługuje przynajmniej na wyjaśnienie, jak i dlaczego została zamordowana, nawet jeśli nie ma już szans na znalezienie i ukaranie zabójcy. Przełożeni są jednak innego zdania i nakazują przerwanie śledztwa.

Tymczasem na tej samej farmie zostają znalezione identycznie naznaczone kości młodej Amerkanki, a inna dziewczyna znika. Komisarz Maguire wie, że nie uda jej się rozwiązać tych spraw, dopóki się nie dowie, co się stało w roku 1915. (anotace)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)