Býti rodákem (2018)

Miroslav Horníček. Vzpomínky, které v roce 1995 napsal pro knížku „Naše město Plzeň“. Připravil Dominik Mačas.

Nastudovala Plzeň v roce 2018. Premiéra 7. 7. 2018 (ČRo Plzeň, 18:05 h.) v cyklu Kaleidoskop a Léto s Horníčkem.

Lit.: Mačas, Dominik: O pořadu Čtení na léto. In web ČRo Plzeň, červenec 2018 (článek). – Cit.: Každoročně vám v něm nabízíme povídky plzeňských autorů, těch mladých a začínajících, zavedených a slavných i těch opomíjených a zapomenutých. Letošní čtení na léto ale bude trochu jiné.

Zatímco v uplynulých letech to bylo tak, že co týden, to povídka jiného spisovatele, letos jsme vsadili na autora jediného. A uznáte jistě, že jsme k tomu měli dobrý důvod. Desátého listopadu tomu bude rovných sto let, co se v Plzni narodil herec, spisovatel, dramatik, ale také výtvarník Miroslav Horníček, takže letos v červenci a srpnu nás čeká Léto s Horníčkem.

Poslechněte si povídky nově natočené, především z knížky Pětatřicet skvělých průvanů, ale i ty archivní, kde své texty čte sám Miroslav Horníček. Mezi nimi samozřejmě nesmí chybět jeho plzeňské vzpomínky Saze na hrušce nebo Vyznání Mariánským Lázním v červnu a červnu v Mariánských Lázních.

Zlatým hřebíčkem by měly být poslední srpnovou sobotu rané texty Miroslava Horníčka, které publikoval ještě před válkou v plzeňských novinách. Publikoval je ovšem pod pseudonymem a ten důsledně až do své smrti tajil. Nad posledním čtením se tak stále vznáší otazník, zda se nám tyto texty podaří objevit…

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)