Trainspoking (2019)

Emil Hakl. Z autorova rukopisu pro rozhlas připravila Klára Fleyberková. Režie Vít Vencl.

Účinkuje Filip Kaňkovský.

Natočeno v roce 2019. Premiéra 16. 9. 2019 (ČRo 3 Vltava, 22:00 h.; 20 min.) v cyklu Současná povídka.

Lit.: Fleyberková, Klára: Emil Hakl: Trainspoking. In web ČRo 3 Vltava, 16. září 2019 (článek). – Cit.: Od 16. do 19. září probíhal další ročník festivalu Čtení ve vlaku. S ním má bohaté zkušenosti i spisovatel Emil Hakl, a protože má ve zvyku čerpat ze svých zážitků při tvorbě literárních textů, přetavil do povídky i tento. Text, který napsal přímo pro Vltavu, nazval provokativně Trainspoking, čímž nenápadně bere do hry i slavnou knihu Irvina Welshe, předlohu ještě slavnějšího filmu. (…)

V Haklově Trainspokingu se neberou drogy ani nevede nezřízený život. Tedy alespoň ne tak moc. Autor nás bere na výlet a s cynismem sobě vlastním ukazuje, jak takové čtení ve vlaku vypadá z druhé strany.

Jisté frackovství a lehkou dětinskost, které můžeme v Haklových prózách někdy cítit, se režisér Vít Vencl rozhodl umocnit. Jako interpreta si zvolil mladého herce Filipa Kaňkovského a autorově alter egu tak kontrastně přisoudil hlas o generaci mladší.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)