Soustředění ve středu (2018)

Lenka Kerdová a Eliška Perglerová.

Interpretace textu Ivana Uhlířová.

Natočeno 2018. Premiéra 28. 3. 2018 (ČRo 3 Vltava, 22:00 h.; 23 min.) v cyklu Radioacustica.

Lit.: Železný, Ladislav: Lenka Kerdová a Eliška Perglerová: Soustředění ve středu aneb abstrakce tělesného, abstrakce skrz tělo, abstrakce při těle. In web ČRo Vltava, 28. 3. 2018 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: Radiofonické myšlení formou auditivní abstrakce běžného života jako přiblížení se podstatě imaginace.

V ryze experimentální zvukové kompozici se autorky pokouší tématizovat problematiku koncentrace na konkrétní činnost. V tomto případě na poslech. Textově-zvuková kompozice Soustředění ve středu vychází z jejich předchozího performativního projektu Contemplative rules, ve kterém se pokoušeli vyvářet prostorovou a společenskou situaci pro jitření pozornosti k běžnému prostřednictvím návodu na přípravu jarních závitků. Běžným je myšleno něco, co je součástí běžného života. Při happeningu Contemplative rules probíhá kolem speciální menzy v galerii abstrakce viděných potravinových ingrediencí pro přípravu rolek/ válců. Kompozice Soustředění ve středu testuje analogickým způsobem lidskou imaginaci a cestu k abstrakci prostřednictvím slyšeného. Autorky připravily auditivní cestu do našich myšlenek skrze ponor do vlastních geometrizovaných útrob a nechávají rezonovat nehmotná tělesa nad staženým hrdlem válce každého z nás.

Autorky jsou vizuální umělkyně.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)