Čajovna – Jiří Thýn (2014)

Hudba a styl nové generace. Host: fotograf Jiří Thýn. Připravil a moderuje Honza Dědek.

Natočeno 2014. Premiéra 6. 4. 2014 (ČRo 3 Vltava, 19:00 h.; 59 min).

Lit.: Dědek, Honza: Čajovna – Jiří Thýn. In web ČRo 3 Vltava, duben 2014 (anotace). – Cit.:  Hostem Honzy Dědka byl Jiří Thýn, „hodně jiný fotograf“ – umělec narozený v roce 1977, který z fotografií, projekcí a soch vytváří pečlivě promyšlené instalace. Absolvoval ateliér fotografie na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, zároveň strávil rok na pražské AVU u profesorů Vladimíra Skrepla a Jiřího Kovandy a na univerzitě UIAH v Helsinkách. V roce 2012 byl nominován na Cenu Jindřicha Chalupeckého a společně s Michalem Pěchoučkem je držitelem ocenění za výstavu roku 2011. Je rovněž zakládajícím členem skupiny Ládví, která se pokouší o rehabilitaci stejnojmenného pražského sídliště.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

http://www.rozhlas.cz/cajovna/tydenvevysilani/_zprava/jiri-thyn-6-4–1330696

Hostem Honzy Dědka byl Jiří Thýn, „hodně jiný fotograf“ – umělec narozený v roce 1977, který z fotografií, projekcí a soch vytváří pečlivě promyšlené instalace. Absolvoval ateliér fotografie na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, zároveň strávil rok na pražské AVU u profesorů Vladimíra Skrepla a Jiřího Kovandy a na univerzitě UIAH v Helsinkách. V roce 2012 byl nominován na Cenu Jindřicha Chalupeckého a společně s Michalem Pěchoučkem je držitelem ocenění za výstavu roku 2011. Je rovněž zakládajícím členem skupiny Ládví, která se pokouší o rehabilitaci stejnojmenného pražského sídliště.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)