Nepohodlný Karel Kryl (2014)

O málo známých a často přehlížených stránkách života a díla jasnozřivého básníka a zpěváka rozmlouvají se svými hosty Vladimír Hendrich a Vojtěch Klimt. Dramaturg Jiří Kamen.

Hovoří Eliška Wagnerová, Arnošt Wagner, Martin Štumpf, Dušan Rapoš a Dáša Vokatá. Ze záznamu hovoří Ivan Martin „Magor“ Jirous.

Natočeno 2014. Premiéra 12. 4. 2014 (ČRo 3 Vltava, 9:30 – 11:00 h.; 91 min) v rámci pořadu Víkendová příloha stanice Vltava. Repríza 12. 7. 2014 (ČRo 3 Vltava, 9:25 h.) v rámci pořadu Víkendová příloha stanice Vltava; repríza zkrácené verze (82 min.) 10. 4. 2019 (ČRo 3 Vltava, 20:00 h.) v rámci komponovaného pořadu Večer na téma – Půlkacíř s bolavou duší.

Lit.: -jk- (= Kamen, Jiří): Nepohodlný Karel Kryl. In web ČRo 3 Vltava, duben 2014 (anotace). – Cit.: O málo známých a často přehlížených stránkách života a díla jasnozřivého básníka a zpěváka.

Vladimír Hendrich a Vojtěch Klimt rozmlouvají s hosty – senátorkou Eliškou Wagnerovou, publicistou Arnoštem Wagnerem, publicistou Martinem Štumpfem, filmovým režisérem Dušanem Rapošem a zpěvačkou Dášou Vokatou -. Ze záznamu bude na Karla Kryla vzpomínat básník Ivan Martin Jirous. 

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)