Symposion: Altruizmus (Altruismus, 2017)

Připravila Mária Michalková.

Hovoří filozof PhDr. Egon Gál a bioetik profesor Peter Sýkora.

Natočeno 2017. Premiéra 8. 11. 2017 (Rádio Devín, 20:00 h).

Lit.: anonym: Symposion: Altruizmus. Hostia•Diskusie. In web Rádio Devín, 30. 10. 2017  (článek). – Cit.: Diskusnú reláciu vysielame 8. novembra o 20.00h v Rádiu Devín.

Pomáhať tým, ktorí to potrebujú je zásada, s ktorou sa stretávame nielen prakticky vo všetkých svetových náboženstvách, ale aj v ateistických morálnych kódexoch. Z tejto zásady vychádza aj koncept altruizmu francúzskeho mysliteľa Augusta Comta.

Podľa filozofa a sociológa Raymonda Arona občianska morálka znamená povzniesť nadovšetko otázku prežitia spoločenstva. Ak je však dnes morálkou Západoeurópanov morálka blaha a šťastia jednotlivca a nie otázkou občianskych cností, potom je prežitie spoločenstva ohrozené.

V diskusii o podstate altruistického správania, o jeho motívoch a podobách budú hosťami Márie Michalkovej filozof PhDr Egon Gál z Bratislavskej medzinárodnej školy liberálnych štúdií a bioetik profesor Peter Sýkora z Filozofickej fakulty Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)