Višňový sad v Martine (Višňový sad v Martinu, 2017)

Připravila Ivica Ruttkayová.

Hovoří dramaturgyně Monika Michnová.

Natočeno 2017. Premiéra 9. 11. 2017 (Rádio Devín).

Lit.: anonym:  Višňový sad v Martine. Publicistika•Rozhovory. In web Rádio Devín, 9. 11. 2017 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: Slovenské komorné divadlo v Martine je známe svojou originálnou dramaturgiou a objavnými inscenáciami. Po šiestich rokoch sa doňho vracia režisér Roman Polák s erbovým titulom ruskej dramatiky Antona Pavloviča Čechova. V týchto dňoch vrcholia prípravy, premiéra je naplánovaná na sobotu 11. novembra 2017. V tragikomédii Višňový sad na seba narážajú dva svety, minulosť a súčasnosť a bojujú o budúcnosť. Inscenácia uzavrie reprezentatívny dramaturgický výber z hier ruskej klasiky. Slovenské komorné divadlo v Martine je v súčasnosti jediným divadlom na Slovensku, ktoré ponúka takýto prierez. S jeho dramaturgičkou Monikou Michnovou sa stretla redaktorka Ivica Ruttkayová.

V inscenácii Višňový sad Slovenského komorného divadla v Martine dostali herecké príležitosti aj Jana Kovalčiková, Michal Gazdík, Ján Kožuch či Lucia Jašková.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)