Dobrá vůle – Řekni to nahlas 1/2 (2017)

Dvoudílná dokumentární minisérie. Příběhy odpouštění z pohledu pachatelů i obětí. Připravila Veronika Korčáková. Dramaturgie Lenka Svobodová. Mistr zvuku Roman Špála.

Pavel je závislý na hazardu. Před několika měsíci vyšel z vězení, kam se dostal za krádeže, kterými získával peníze na hraní na hracích automatech. Je přesvědčený, že už nikdy trestný čin nespáchá. Protože ve vězení uvěřil v Boha a přijal jeho odpuštění, rád by získal odpuštění také od těch, kterým ublížil. Jsme svědky jeho cesty k bývalé přítelkyni, kterou okrádal. Chce se jí omluvit a znovu navázat vztah s jejich malou dcerkou. Jak to  asi dopadne? František strávil po vězeních celkem 26 let za násilná přepadení a loupeže.  Doma  je 12 let a trestné činnosti nadobro zanechal. I on v e vězení přijal víru. Je vážně nemocný a neví, kolik času mu ještě zbývá. Svým obětem se chce omluvit, pokud možno všem. Pachatelům trestných činů na cestě za lepším životem pomáhá vedoucí střediska Probační a mediační služby Mladá Boleslav Štěpánka Radikovská.

Natočeno 2017. Premiéra 2. 12. 2017 (ČRo 2 Praha, 18:30 h). Repríza 3. 11. 2018 (ČRo Plus, 21:05 h) v cyklu Dobrá vůle Plus.

Gabriela byla znásilněna a poté zjistila, že je těhotná. Tento trestný čin už navždycky ovlivnil její život. Bojuje, potýká se se zdravotními i pracovními problémy a  snaží se znovu najít smysl své existence.. Daniela byla brutálním způsobem přepadena a okradena. Důsledkem jsou mj. úzkosti, strach ze tmy, neschopnost komunikace s okolím nebo poruchy příjmu potravy. Díky podpoře širšího okolí a především rodiny se však z problémů úspěšně dostává. Její příběh je zároveň příběhem uzdravení  partnerského vztahu. Pomáhá jí vedoucí střediska Probační a mediační služby v Mostě Marie Jarolímová.  Na pomoc obětem trestné činnosti se specializuje právník Daniel Bartoň.

Natočeno 2017. Premiéra 9. 12. 2017 (ČRo 2 Praha, 18:30 h). Repríza 10. 11. 2018 (ČRo Plus, 21:05 h) v cyklu Dobrá vůle Plus.

 

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)