Rubikon – Prokurátor versus „kráľ Oravy“ (Rubikon – Prokurátor versus „král Oravy“, 2018)

Připravila Ivica Ruttkayová. Jaká byla skutečná postava prokurátora, autora rozhlasových her Ladislava Hanikera z divadení hry Náš človek? Zvuk Andrej Klimič.

Účinkuje Marian Šidlík.

Natočeno 2018. Premiéra 24. 6. 2018 (Rádio Devín, 10:00 – 10:30 h.).

Pozn.: V Divadle Astorka Korzo 9o v Bratislave mala v tejto sezóne premiéru pôvodná divadelná inscenácia Náš človek s dokumentárnymi prvkami podľa skutočných udalostí. Autorka programu Ivica Ruttkayová predstaví v Rubikone skutočnú osobnosť prokurátora, ktorý v osemdesiatych rokoch pracoval na prípade tzv. kráľa Oravy a ktorého dnes na javisku stvárňuje herec Matej Landl. Dozvieme sa, ako to vtedy naozaj bolo a aké mechanizmy má korupcia, ktorou sa aj dnes získava politická moc. Počúvajte dnes od 10.00 na Devíne.

Lit.: anonym: Rubikon: Náš človek. Témy. In web Rádio Devín, 21. 6. 2018 (článek). – Cit.: V Divadle Astorka Korzo 9o v Bratislave mala v tejto sezóne premiéru pôvodná divadelná inscenácia s dokumentárnymi prvkami podľa skutočných udalostí s názvom Náš človek .Týka sa príbehu tzv. kráľa Oravy zo sedemdesiatych a osemdesiatych rokov. Jej motto je jednoduché : Kúpiť možno každého, otázna je len jeho cena. Sleduje závratnú kariéru a spoločenský vzostup hrdinu , ktorého označujeme spojením – Náš človek. Muž so základným vzdelaním , ktorý sfalšoval vysvedčenie zo strednej školy vďaka sieťami podplácania , darov a službičiek ovládal postupne najvyššie miesta v štáte. Do jeho príbehu však vstúpil prokurátor , ktorý vďaka občianskej odvahe , spolu so svojimi kolegami, dokázal zdanlivo nemožné. V programe Rubikon ktorý sa začína v nedeľu 24.6. o 10.00 si môžete vypočuť rozhovory s tvorivým tímom inscenácie Náš človek z Divadla Astorka Korzo 90. Autorka programu redaktorka Ivica Ruttkayová však bude mať česť predstaviť aj skutočnú osobnosť prokurátora, ktorý v osemdesiatych rokoch pracoval na prípade tzv. kráľa Oravy a ktorého dnes na javisku stvárňuje herec Matej Landl. Dozvieme sa , ako to vtedy naozaj bolo a aké mechanizmy má korupcia , ktorou sa získava politická moc. Viac budeme počuť v programe Rubikon v nedeľu o 10.00.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)