Host do domu – Tomáš Klus (2018)

Host Tomáš Klus, písničkář, textař, skladatel a zpěvák. Jak je pro něj důležitý princip kruhu, který jako symbol dominuje nejnovějšímu albu nazvanému Spolu? Co prožíval při oslavě stého výročí republiky na Koncertu Českého rozhlasu na Staroměstském náměstí v Praze? Jak se chystá na vystoupení do Londýna? A kolik času mu zbývá na jeho tři děti a ženu Tamaru? Moderuje Vladimír Kroc.

Natočeno 2018. Premiéra 11. 12. 2018 (ČRo 2 Praha, 11:04 h.).

Lit.: Horálková, Elena – Kroc, Vladimír: Tomáš Klus: Nemůžu vycházet z jiných inspirací než ze života. In web ČRo 2 Praha,11. prosinec 2018 (článek+ nahrávka k poslechu). – Cit.: Písničkář, zpěvák, skladatel a textař. To všechno je Tomáš Klus, který do písniček na svém novém CD s názvem Spolu dal kus sebe a toho, co prožil za poslední roky.

Každá jeho deska je prý něco jako deníkový záznam. „Nemůžu vycházet z jiných inspirací než ze života. Takže když se do téhle desky někdo zaposlouchá, může toho o mně dost pochopit,“ ujišťuje Tomáš Klus v rozhovoru na Dvojce. Podle zpěváka usilujeme v životě všichni o totéž. „Po lásce prahneme všichni. Kruh se uzavírá.“.

„To jsem pochopil a o tom ta deska je. Je důležité, abychom v téhle době spolu mluvili a byli spolu. A jsem šťastnej, že mi v rámci turné Spolu spousta lidí přišla dokázat, že spolu umíme být, i když každej z nás jsme úplně jinej. Jsme výjimečný bytosti, který spolu mají sdílet svý jedinečný úhly pohledu na svět.“

Proč tvoří rád a nejčastěji doma? Jaký koncert chystá v Londýně? Proč tam pojede vlakem? Hrál by s jinou kapelou? Proč na koncertu Českého rozhlasu k 100. výročí republiky zpíval bos? Poslechněte si v záznamu a podívejte se na video.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)