Větrník – Host ve studiu – Stanislav Červenka (2019)

Připravil Jiří Matějů.

Hovoří Stanislav Červenka.

Připravil ČRo Olomouc v roce 2019. Premiéra 7. 1. 2019 (ČRo Olomouc, 33 min.).

Lit.: Matějů, Jiří: Byla to hektická, ale krásná doba, vzpomíná na nový začátek vysílání naší stanice Stanislav Červenka. In web ČRo Olomouc,  7. leden 2019 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: Letos si připomínáme 25. výročí od obnovení činnosti Českého rozhlasu Olomouc. Jako první se 4. ledna 1994 ozval z éteru hlas tehdejšího ředitele stanice.

Stanislav Červenka v olomouckém studiu začal pracovat v roce 1986 jako hudební redaktor. „Na mikrofon jsem si musel zvyknout, zpočátku jsem měl velkou trému,“ přiznává dnes.

Rodák ze Slovácka od mala tíhnul k muzice, kterou i vystudoval. Do Olomouce přišel jako posila filharmonie na kontrabas. Kvůli zdravotním problémům posléze přešel do rozhlasu a měl velkou zásluhu na osamostatnění olomouckého studia a obnovení samostatného vysílání.

Vzpomínky na mládí, na léta strávená v Českém rozhlase Olomouc, na obnovu samostatnosti stanice a ještě mnohem více poslouchejte v rozhovoru se Stanislavem Červenkou.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)