Blízká setkání – Pavel Calda (2019)

Host prof. MUDr. Pavel Calda, gynekolog a genetik. Moderuje Tereza Kostková. Rozhovory s osobnostmi, které znáte, anebo které stojí za to poznat. Dialogy, které pohladí po duši hosty i posluchače. S Dvojkou můžete prožít blízké setkání s novým zajímavým člověkem každý všední den.

Natočeno 2019. Premiéra 22. 2. 2019 (ČRo 2 Praha, 11:04 h.).

Lit.: Horálková, Elena – Kostková, Tereza: Dnes je průměrný věk prvorodiček 30 let. A to je špatně, varuje porodník Pavel Calda. In web ČRo 2 Praha, 22. únor 2019  (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.:  Jeden z nejkrásnějších zážitků je příchod nového života na svět. Porodník a genetik s tím souhlasí. „Jsem u něčeho, co mi každý den dobíjí baterky,“ svěřil se Tereze Kostkové v Blízkých setkáních.

Do studia Dvojky přišel po tom, co přivedl na svět malou Emilku „Krásné jméno a krásné dítě. Tři kila třicet,“ komentoval to s uspokojením specialista, který naopak s nelibostí sleduje trend stále starších prvorodiček.

„Umíme prodloužit život, ale neumíme posunout období, kdy je žena ideálně plodná. Dnes je průměrný věk prvorodiček 30 let a to je špatně. Čas, kdy jsou ženy fyzicky a psychicky v ideálním věku, je mezi 20 a 30 rokem. Stát by měl podpořit mladé ženy, aby si pořídili první dítě včas. Jiná věc je druhé nebo třetí dítě,“ apeluje na ženy Pavel Calda.

Chtěl být lékařem už odmala? V jakém televizním seriálu se objevil? Co je Sonkova cena a za co ji dostal? Baví ho fotografie?

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)