Diagnóza F – Intimita lidí s mentálním postižením (2019)

Lidi s mentálním hendikepem často vnímáme trochu jako děti, a tak je někdy těžko představitelné, že i oni mají své sexuální potřeby. S jakými překážkami na cestě k sexuálnímu uspokojení se setkávají? A proč sexuální asistence situaci úplně neřeší? Připravila Adéla Paulík Lichková.

Hovoří ředitel Unie sexuálních důvěrníků Petr Eisner.

Natočeno 2019. Premiéra 1. 11. 2019 (ČRo Rádio Wave, 25 min.).

Lit.: Paulik Lichková, Adéla: Lidé s mentálním postižením potřebují intimitu, nemají se ji ale od koho učit. In web ČRo Radio Wave, 1. listopad 2019 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: Lidi s mentálním hendikepem často vnímáme trochu jako děti, a tak je někdy těžko představitelné, že i oni mají své sexuální potřeby. S jakými překážkami na cestě k sexuálnímu uspokojení se setkávají? Pro koho je to vlastně nejtěžší téma? A proč sexuální asistence situaci vlastně moc neřeší? O tom mluvil v Diagnóze F ředitel Unie sexuálních důvěrníků Petr Eisner.

„Přestože lidé s mentálním hendikepem mají své sexuální potřeby, často na ně nebylo adekvátně reagováno a nahlíženo. Dříve byli tito lidé například silně medikováni nebo přesunuti do nějaké léčebny,“ popisuje Petr Eisner situaci v době, kdy se o téma začal před dvaceti lety intenzivněji zajímat. Příčinou neadekvátního zacházení se sexualitou lidí s mentálním postižením je podle něj zejména strach většinové populace. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)