Blízká setkání – Pavel Pafko (2020)

Host chirurg Pavel Pafko. Moderuje Tereza Kostková. Přijďte za námi poslechnout si rozhovor do RadioCafé Vinohradská 12.

Natočeno 2020. Premiéra 16. 1. 2020 (ČRo 2 Praha, 11:04 h).

Lit.: Kuchyňová, Zdenka – Kostková, Tereza: Člověk by měl být panem Novákem a ne žlučníkem z pokoje tři, myslí si Pavel Pafko. In web ČRo 2 Praha, 16. leden 2020 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: Jsem pořád obklopen lidmi. Proto vyhledávám samotu u vody nebo v lese, říká profesor Pavel Pafko, který provedl první transplantaci plic.

„Mám chatu na Orlíku. Když člověk jede na kajaku a vidí ty rybáře, tak se naprosto uklidní. V Praze bydlím na nábřeží a mám klíče od loděnice. Přejdu přes ulici v trenkách, vezmu si kajak a jedu v době, kdy tam nikdo není. Je krásné jet ještě za tmy a dívat se na svítící Vyšehrad.“

Profesor Pafko poznal nemocnici několikrát i jako pacient. „Každý lékař nebo sestra by si měli jít lehnout do nemocnice. Jako zdravotník vím, že určitý režim je nutný. Ale člověk by měl být panem Novákem a ne žlučníkem na pokoji tři u okna. Poskytujeme péči na úrovni, ale ten přístup je velmi důležitý.“ (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)