Pro a proti – Snížení DPH (2020)

Měl by stát snížit DPH u potravin z 15 na 10 procent podobně jako v Německu? Pomohlo by to ekonomice podporou spotřeby, tvrdí pravicová opozice. Rozdíl by si nechali obchodníci díky vyšší marži, nesouhlasí ministryně financí. Hosty Pro a proti budou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza a poslanec hnutí ANO Martin Kolovratník. Moderuje Michael Rozsypal.

Natočeno 2020. Premiéra 1. 7. 2020 (ČRo Plus, 10:34 h.; 26 min.).

Lit.: Čihák, Ondřej – Rozsypal, Michael: Prouza: Proč to u piva šlo, ale u potravin vláda tvrdí, že by je nižší DPH nezlevnilo? In web ČRo Plus, 1. červenec 2020  (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.:  Svaz obchodu a cestovního ruchu navrhuje snížit DPH na potraviny na 10 procent ze současných 15. Zatímco opozice chválí, že by tak došlo k nastartování spotřeby a posílení ekonomiky, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) návrh odmítá s tím, že by rozdíl zůstal obchodníkům a ceny potravin by neklesly. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)