VLÁKání divočiny 1/? (2015-2020)

Připravil Petr Minařík.

Natočeno 2015-2020. Premiéra vždy poslední neděli v měsíci (Rádio R, 17:00 h.). K poslechu zde.

Lit.: Minařík, Petr: Vlákání divočiny. In web Radio R, b. d. (článek). – Cit.: ,,Málo co hraje v lidském životě tak důležitou roli jako vlaky.. Vlaky jsou totiž ještě důležitější, než lidský život sám.“

Nový rozhlasový obtýdeník o fenoménu ŽELEZNÉ DRÁHY. Pro Vás všechny, kteří jezdíte vlakem a přijde vám to až příliš samozřejmé, pro ty všechny, kteří při cestování vlakem pociťují v koutku své tulácké duše jemné mrazení a šimrání v oblasti pupíku.

Česká železnice zažívá v posledních letech nadějný comeback, modernizuje se vozový park, přibývají dopravci, zvyšuje se rychlost, ztuchlé, neživotně setrvačné soukolí se dalo do pohybu, do šedobezbarvé krajiny opět přišlo jaro. Naše vlast disponuje jednou z nejhustších železničních sítí na světě, v podstatě je pravidlem, že v každém okresním městě je nádraží, mnoho železničních zastávek je utopeno v lesích, koleje vedou i tam, kde bychom je nehledali, protože koleje si někdy najdou nás, české lokomotivy mají světový zvuk a to vše z ní dělá specifickou součást naší kultury, která stojí za pozornost.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)