Interview Plus – Daniel Prokop (2020)

Ministerstvo zdravotnictví mění epidemiologická pravidla. Šéf resortu, Adam Vojtěch z ANO vyzval, aby se lidé nenechávali testovat zbytečně. Je na místě odrazovat tak zvaně bezpříznakové od testování, nebo by s narůstajícím počtem pozitivních případů mělo být trasování naopak intenzivnější? Moderátorka Veronika Sedláčková se zeptá sociologa a člena Národní ekonomické rady vlády, Daniela Prokopa.

Natočeno 2020. Premiéra 15. 9. 2020 (ČRo Plus, 11:34 h.; 26 min.).

Lit.: Erhart, Michael – Sedláčková, Veronika: Při plošné karanténě nejvíce trpí mladí, zpomalit virus je proto i v jejich zájmu, připomíná Prokop. In web ČRo Plus, 15. září 2020 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: V první polovině září začalo v Česku výrazně přibývat nakažených, testy od úterý do soboty denně prokazovaly nákazu u více než tisícovky lidí. „Dnes vidíme důsledky chování a absence opatření z konce srpna,“ vysvětluje sociolog Daniel Prokop. Jeho tým tento týden zveřejnil nová data z výzkumu Život během pandemie, podle kterých lidé v létě ztratili ostražitost a chovají se jako před jarním nouzovým stavem.

Chování společnosti podle Prokopa záleží především na tom, jaké informace lidé dostávají: „Během léta se virus bagatelizoval, říkalo se, že druhá vlna nebude a že míra hospitalizací je nízká. Teď to možná opět začneme brát vážně,“ podotýká zakladatel organizace PAQ Research a sociolog z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)