Peníze a vliv – Jakub Vysocký a Stanislav Kubáček (2024)
V dostupnosti bydlení patří Česko k nejhorším zemím v Evropě. Důvodem je nedostatek nových bytů. V jakých zemích se podařilo bytovou výstavbu úspěšně nastartovat a mohli bychom jejich know-how přenést do Česka? Vyřešila by problém s vysokými nájmy jejich regulace? A bude dostupnost bydlení tématem, které rozhodne příští volby? Jana Klímová o tom mluví s Jakubem Vysockým a Stanislavem Kubáčkem z Asociace nájemního bydlení.
Natočeno 2024. Premiéra 10. 12. 2024 (ČRo Plus, 11:10 h.; 29 min.).
Lit.: Klímová, Jana: Asociace: Dostupné bydlení? Uvolněte podmínky pro stavbu bytů a vpusťte investice penzijních fondů. In web ČRo Plus, 10. prosinec 2024 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: Asociace nájemního bydlení České republiky, která sdružuje tuzemské pronajímatele bytů, navrhuje, aby se v Česku zachovaly neregulované nájmy, zjednodušilo se vyúčtování služeb i zdanění příjmů z nájmu a výrazně se urychlila výstavba nájemních bytů. Mimo jiné tím, že stát umožní investovat do nájemních bytů penzijním společnostem. Bez toho se nepodaří zastavit neustálé zdražování bydlení v Česku, které je čím dál víc nedostupné.
Vyplývá to z nové strategie rozvoje nájemního bydlení, kterou v minulých dnech asociace představila. Jde o celkem zhruba dvacítku opatření, která by se měla udělat ve třech příštích volebních obdobích.
„Otázka, jak řešit bydlení, není na rok nebo dva. Je proto potřeba dávat si pozor na laciné sliby, že se za rok dá všechno změnit. Všechny body, které navrhujeme, je ale třeba začít řešit ihned,“ tvrdí v rozhovoru pro pořad Peníze a vliv Českého rozhlasu Plus prezident Asociace nájemního bydlení a ředitel společnosti SIAN Jakub Vysocký. (…)
If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.
Komentáře
Zatím nemáte žádné komentáře.
Napište komentář k článku