Zítra ti bude pětadvacet (1981)

Petr Burda. Rozhlasová hra. Dramaturg Vlastimil Brtěk. Režie Stanislav Vyskočil.

Osoby a obsazení: Mirek Novák, technik (Marcel Vašinka), Šárka Novotná, dělnice (Blanka Lormanová), otec Mirka, mistr v dílně (František Vicena), Michálek, vedoucí oddělení (Čestmír Řanda), Karel Kněžek, technik (Ladislav Trojan), Kvapil, technik, bývalý člen KSČ (Václav Sloup), Hanzlová (Jarmila Krulišová), Mertlíková (Růžena Merunková) a Hudeček (Miroslav Zounar).

Natočeno 12. 3. 1981 (45 min.) k 60. výročí založení KSČ.

Pozn.: Příběh mladého člověka, nedávno přijatého za člena strany, který se ocitne v nepříjemné situaci, protože ztratí stranické známky pro svou skupinu. Krátká doba, která uplyne od chvíle, kdy známky ztratil, až do okamžiku, kdy je opět našel, stává se důležitou zkouškou jeho života prověrkou jeho charakteru.  (anotace)

Lit.: Hnilička, Přemysl: Panáčkův průvodce rozhlasovou hrou – Antické drama o ztrátě stranických známek. In Týdeník Rozhlas 12/2018 (článek). Dostupné také na Panáčkovi.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)