Neviditeľný človek (Neviditelný muž, ????)

Gilbert Keith Chesterton. Dramatizace příběhu otce Browna.

Účinkujú Zuzana Tkáčiková, Michaela Nociarová Rázusová, Ivana Šáteková.

Repríza  14. 7. 2017 (Rádio Litera, 8:00 h.; 18:00 h.).

Lit.: Kekeliaková, Monika – Gažíková, Katarína: O chvíľu bude polnoc alebo hodina mŕtvych. Téma týždňa. In web Rádio Litera, 10. 7. 2017 (článek). – Cit.: Tento letný dovolenkový týždeň sa v Rádiu Litera naladíme na dlhšie nevysielané detektívky a záhadné príbehy. V Čítaní na pokračovanie sa môžete tešiť na Maigretove pamäti od G. Simenona, detektívku J. Deaversa, záhadné príbehy G. K. Chestertona (Začarovaná knihaNeviditeľný človek), ale aj pásmo o Agathe Christie z pera D. Kapitáňovej. K vrcholným výberom týždňa patrí Strieborný lysákPrípad tajných dokumentov od A. C. Doyla či Metóda doktora Téra a profesora Péra od E. A. Poea. Nenechajte si určite ujsť dramatizáciu pod názvom Detektív Emil podľa literárnej predlohy Ericha Kästnera a hru J. Repka Tajomná krádež v meste Fidlimidli. V pásmach sa dozviete čo-to o žánre detektívky, ale aj autorovi Jo Nesbø, knihe Slávna päťka na úteku či Emil a detektívi. Program bude obohatený sugestívnymi veršami E. A. Poea. Nebude chýbať jeho Havran v interpretácii K. Machatu. Nezabudli sme ani na rozprávku Kristy Bendovej O štvrtom detektívovi. (….)

Od Chestertona bude aj príbeh, ktorý do vysielania zaradíme v piatok, dramatizovaná poviedka s názvom Neviditeľný človek. Laura prevádzkuje cukráreň v Londýne. Jedného dňa ju zákazník Angus požiada o ruku a ona mu rozpovie ako v minulosti odmietla dvoch mužov – kamarátov, ktorí ju žiadali o ruku tiež. Nepáčili sa jej, ale aby ich neurazila, povedala im, že sa nemôže vydať za niekoho, kto nič nenadobúda a žije len zo zdedeného majetku. Jeden z mužov sa neskôr stal bohatým vynálezcom, no o druhom žiadne správy nemá. A práve to ju straší. Niekedy dokonca počuje jeho hlas, ale nevidí ho. Účinkujú Zuzana Tkáčiková, Michaela Nociarová Rázusová, Ivana Šáteková. (….)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)