Obvinenie (Obvinění, 2017)

Maroš Hečko a Maj Hriešik. Rozhlasová dramatizace Radka Hoffmanová. Zvukový mistr Peter Hájek. Hudební dramaturgie Katarína Bielčiková. Dramaturgie Zuzana Kolmosová. Režie Ľuboš Machaj.

Účinkuje Ado Hajdu.

Natočeno 2017. Premiéra 7. 11. 2017 (Rádio Devín, 20:00 h).

Lit.: anonym: Obvinenie. Rozhlasové hry. In web Rádio Devín, 30. 10. 2017 (anotace). – Cit.:  V utorok 7. novembra o 20.00 uvádzame premiéru rozhlasového spracovania knihy Maroša Hečka a Maje Hriešik – Obvinenie.

Príbeh o obludnom obvinení, čakaní na súdny proces a opis života za mrežami so všetkým, čo k tomu patrí, tento príbeh vznikol podľa skutočnej udalosti, ktorá sa stala v rokoch 2006 až 2007.

Rozhlasovú verziu napísala Radka Hoffmanová. Hlavnej úlohy sa zmocnil Ady Hajdu, na ktorom sa nieslo celé rozprávanie, keďže ide o takmer monodrámu, jeho zástoj je naozaj unikátny a herecké majstrovstvo neodškriepiteľné. Réžiu mal Ľuboš Machaj, zvukový majster Peter Hájek, hudobná dramaturgia Katarína Bielčiková, dramaturgia Zuzana Kolmosová.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)