Krajina V (2017)

Daniel Hever. Rozhlasová hra. Mistr zvuku Peter Pištek. Hudební dramaturgie Katarína Bielčiková. Dramaturgie Beata Panáková. Režie Laco Kerata.

Osoby a obsazení: Teo (Juraj Hrčka), Viktor (Michal Hallon), Strelka (Marta Maťová), učitel (Juraj Predmerský), Encyklopedista (Vlado Jedľovský), doktorka Ličková (Danica Jurčová), pobočník (Laco Kerata), matka / královna Viktorie / informátorka (Helena Geregová), Vrk (Ladislav Konrád), Oškero (René Jankovič), Ivo (Martin Vittek), Pusinka (Zuzana Kapráliková).

Natočeno 2017. Premiéra 25. 11. 2017 (Rádio Devín, 13:00 h). Repríza 26. 2. 2019 (SRo 8 Rádio Litera, 4:00 – 4:43 h.). Ukázka k poslechu zde.

Lit.: anonym: Rozhlasová hra pre celú rodinu: KRAJINA V. In web Rádio Devín, 22. 11. 2017 (článek). – Cit.: Nová rozhlasová hra Daniela Heviera je plná krvi – ale nie je to horor ani thriller. Je to dosť napínavý ale láskavo vyrozprávaný príbeh o tom, aké krehké a zraniteľné sú ľudské bytosti. Ich telesné schránky sú napojené na dômyselný systém krvného obehu a závislé od jeho správneho fungovania. Najmenšia choroba, odchýlka od normálu môže celkom zmeniť alebo aj ukončiť ľudský život. A rovnako ako telo sú krehké a zraniteľné aj ľudské duše. Tiež závisia od správneho fungovania hlavy a srdca. Niekedy si človek ani neuvedomí, aké osudové následky môže mať zlá úvaha alebo nedostatok citu. Nuž a práve táto krehkosť nám pripomína, aké dôležité je dávať pozor na seba aj na druhých. Skrátka, rozhlasová hra spisovateľa, dramatika a básnika Daniela Heviera „Krajina V“ je hra o krvi, ktorá zjemňuje ľudské povahy. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)