Kabaret U Vrtaného kolena, aneb Rozbijte prasátka, přátelé! (2017)

Jiří Jelínek, S. d. Ch., Zdeněk Kocián, Jan Šotkovský, Sabina Machačová. Rozhlasová adaptace divadelní inscenace brněnského BuranTeatru. Hudba a divadelní režie Gabriela Ženatá. Divadelní dramaturgie Sabina Machačová. Rozhlasová dramaturgie Hana Hložková.

Účinkují Kristýna Hulcová, Lucie Ingrová, Kateřina Veselá, Pavel Novák  a Lukáš Rieger.

Nastudovalo Brno v roce 2017. Premiéra 23. 1. 2018 (ČRo 3 Vltava, 20:00 h).

Pozn.: „Za peníze si štěstí nekoupíš, ale stejně je prima je mít. Ale jak je získat a jak si je udržet? Půjčky, splátky, úroky, hypotéky, loterie, peněžní teorie a jiné piškuntálie. Ekonomický kabaret, komediální thriller, cynický stand-up. “

Na počátku Kabaretu U Vrtaného kolena byly peníze. Prachy. Prašule. Kačky. Love. Keše. Tedy jeden z nejvýraznějších fenoménů a hybatelů moderní doby. Pro jednotlivé scény jsme oslovili řadu autorů, kteří – každý dle svých názorů a vkusu – zpracovali dílčí témata a názorové postoje. Řada scén vznikla z iniciativy hereckého týmů prostřednictvím improvizací a diskusí. V inscenaci zazní také citace známých osobností, přísloví a tradované vtipy.

„A pak přijde ta věta, holky. Většinou tak do dvou až tří měsíců. Miluju tě. A máte to v kapse. Některý chlapi jsou trochu divný, neradi to říkaj, todle. Ale nevadí. Nám úplně stačí – Mám tě rád. Mám tě rád znamená platím! A to je to, co jsme chtěly!“

Divadelní premiéra 5. listopadu 2016 v BURANTEATRu.

 

 

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)