Kolaps (2017)

Ondřej Novotný. Poslední výpověď o světě, který znenávratněn byl. Svědectví o náhodě, paralelních vesmírech, trapnosti strachu a pohřbívání. Rozhlasová verze divadelní hry současného českého dramatika, rozklížená realita v hodinovém tvaru, který je trochu dramatem, trochu novelou a trochu poetickou mší. Původní hudbu složil Tomáš Vtípil. Dramaturgie Iryna Shkaruba. Režie Tomáš Soldán. 

Účinkují Veronika Lazorčáková, Jiří Suchý z Tábora, Josef Kaluža, Tereza Lexová a Petr Kubes.

Nastudoval ČRo Olomouc v roce 2017. Premiéra 9. 1. 2018 (ČRo 3 Vltava, 20:00 h) v cyklu Současná hra.

Pozn.: Pohřebnická firma krachuje a přesto, nebo právě proto, nabízí nejmodernější, bizarní typy pohřbů. Majitel firmy ovšem netuší, že podivný klient sleduje vlastní cíle. A navíc se v útrobách domu skrývá samozvaný spasitel. Dvě dějové linie se protnou v osudovém okamžiku. Nebo to byla náhoda? Je naše společnost odsouzena k fatálnímu kolapsu? Kdo má zbraně? Kdo je otcem nenarozeného dítěte? A vůbec kdo je kdo? Existují paralelní vesmíry? Kolik je hodin? Jaký rok? Kdo jsou poslední lidé na planetě a kdo to zpívá? Kdo vypráví svůj příběh? Hra rozhodně kolabuje ve všech rovinách. (anotace divadelní inscenace – Strašnické divadlo, režie Ewa Zembok)

Pozn. 2: Bohy potřebuje slogan, Mili vodku a Fanymu přišlo doporučené psaní. Nová je v pohřební firmě nová. A Jack? Slyší ho vůbec někdo z místa, odkud zoufale už nějakou dobu volá po spasení?

Rozhlasová hra současného českého dramatika nabízí rozklíženou realitu několika příběhů v hodinovém tvaru, který je trochu dramatem, trochu novelou a trochu poetickou mší. V té se střetávají různé roviny času i místa, různé intenzity strachu a ponížení, či odporu k násilí násilím. Závěrečná část hry vznikla jako hudební improvizace. (anotace rozhlasové hry)

 

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)