Kočkožrout (2018)

Rainer Werner Fassbinder. Hra o manipulaci, o nemožnosti se obejít bez kolektivního zařazení, o chorobné moci „smečky“ ovládat jedince.  Mistr zvuku Zdeněk Prchlík. Produkce Tereza Tichá. Dramaturgie Iryna Shkaruba. Režie Tomáš Soldán.

Osoby a obsazení: Helga /těhotná, chodí s Paulem/ (Petra Lorencová), Gunda /“znásilněná/ (Pavla Dostálová), Elisabeth /šéfová/ (Tereza Páclová), Marie /milenka Jorgose, chodila s Erichem/ (Kateřina Veselá), Ingrid /“zpěvačka“, spí s Erichem/ (Lucie Končoková), Paul /chodí s Helgou, Erichova levá ruka/ (Lukáš Král), Jorgos /Řek, zahraniční pracovní síla/ (Ivan Dejmal), Bruno /spolubydlící/ (Jan Ťoupalík), Erich /traktorista, strůjce útoku a štváč/ (Robert Mikluš), Franz /Erichova pravá ruka/ (Miroslav Černý), kněz (František Strnad), vypravěč (Pavel Rímský).

Nastudovala Olomouc 5. – 9. 2. 2018 (režie 1). Premiéra 10. 4. 2018 (ČRo 3 Vltava, 20:00 h). Poznámka v závěru ohlášení: „Upozorňujeme na několik vulgarismů, které zcela slouží nesmlouvavé společensky kritické autorské výpovědi.“

Původně plánovaná premiéra 13. 3. 2018 (ČRo 3 Vltava, 20:00 h).

Lit.: Shkaruba, Iryna - Soldán, Tomáš - Kdo v této noci zemře a kdo se nasytí. In Týdeník Rozhlas, duben 2018 (článek).Shkaruba, Iryna – Soldán, Tomáš: Kdo v této noci zemře a kdo se nasytí. In Týdeník Rozhlas, duben 2018 (článek).

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)