Arbitráž (2002)

Karol Horák. Původní rozhlasová hra analyzující motiv sportovního zápolení. Dramaturgie Štefan Timko. Scénická hudba Roman Žiaran. Hudební spolupráce Alexander Berta. Zvuk Peter Krajčovič. Režie Martin Kákoš.

Osoby a obsazení : rozhodčí (Marián Slovák), žena, Lola, Cica (Dana Košická), hlasatel (Jozef Skybjak), Smrt ( nazpívala Jana Rychlá).

Natočilo Štúdio Košice Slovenský rozhlas v roce 2002 (52 min.).

Pozn.: Podobne ako v hrách „Duša hry“ a „Európa. Ó Európa“, známy dramatik Karol Horák aj vo svojej rozhlasovej hre Arbitráž analyzuje motív športového zápolenia. Hrdinom Arbitráže je futbalový čiarový rozhodca, ktorý v priebehu jedného zápasu bilancuje svoj život, spomína na zisky a straty, ktoré utŕžil v dvoch manželstvách, neodolá pokušeniu za úplatok predať zápas a absolvuje i dialóg so Smrťou, ktorá ho chce zobrať s sebou a súdiť za jeho hriechy. Existenciálna spoveď hlavného hrdinu podaná tragikomickým štýlom sa dotýka otázok morálky a zodpovednosti človeka za svoje činy. Rozhlasová hra Arbitráž je takmer monodramatickou sondou do psychiky futbalového rozhodcu, ktorý v priebehu jedného stretnutia zažíva takmer groteskné metamorfózy svojho osudu. (anotace)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)