Sečská traverza 1/5 (2018)

Případ vraždy podnikatele přivázaného k železné traverze. Na motivy knihy Gaunery nemám rád (Miroslav Antl) napsal Milan Dus. Režie Pavel Krejčí.

Účinkují herci královéhradeckého Klicperova divadla Jan Vápeník, Filip Richtermoc a Kamila Sedlárová.

Nastudoval Hradec Králové v roce 2018. Premiéra 26. – 30. 3. 2018 (ČRo, 21:30 h) v cyklu Kriminální případy Čech, Moravy a Slezska.

Lit.: Kozler, Pavel: Sečská traverza. In web ČRo Hradec Králové, březen 2018 (článek + nahrávky k poslechu). – Cit.: Na přelomu 80. a 90. let minulého století se v tehdejším Československu neměnily jen společenské pořádky. I zločin se začal ubírat jinými cestami. Ačkoli oficiálně byl trest smrti zrušen, v podsvětí popravy právě začínaly. Přečtěte si případ vraždy podnikatele přivázaného k železné traverze.

V roce 1992 našli v Sečské přehradě na Chrudimsku zastřeleného muže. A vzápětí policejní potápěči při hledání vražedné zbraně na dně nádrže objevili další tělo, tentokrát přivázané k železné traverze. Patřilo bývalému podnikateli.

Východočeští kriminalisté tak začali rozplétat podivný případ brutálního vyřizování účtů mezi někdejšími společníky. Komu ale patřilo první tělo a měly obě vraždy nějakou souvislost?

Na to se zaměří vyšetřovatelé dalšího Kriminálního případu Čech, Moravy a Slezska, který pro Český rozhlas na motivy knihy Miroslava Antla Gaunery nemám rád upravil Milan Dus. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)