Po bulharské stopě 1/5 (2018)

 Synonymem prostituce se stalo v devadesátých letech minulého století Dubí na Teplicku. Za rozmachem kuplířství stál bulharský gang. V jeho čele figuroval Cvetomir Belčev. Publicista Michal Mašek odhaluje v Kriminálních případech Čech, Moravy a Slezska metody, jakými policie Belčevův gang rozbila.  Připravila Petra Hynčíková. Zvukový mistr Karel Brothánek. Režie Miroslav Buriánek.

Osoby a obsazení: major (Josef Nechutný), pisálek (Zdeněk Rohlíček), zneužívaná dívka (Zuzana Ščerbová).
Nastudovala Plzeň v roce 2018. Premiéra 16. – 20. 4. 2018 (ČRo Regiony, 21:30 h.) v cyklu Kriminální případy Čech, Moravy a Slezska.
Lit.: anonym: Po bulharské stopě. In web ČRo Regiony, 16. 4. 2018 (článek + nahrávky k poslechu). – Cit.: Synonymem prostituce se stalo v devadesátých letech minulého století Dubí na Teplicku. Za rozmachem kuplířství stál bulharský gang. V jeho čele figuroval Cvetomir Belčev.V rodném Bulharsku to byl úspěšný sportovec, reprezentant v řeckořímském zápase, a také politik – svého času dokonce kandidát na prezidenta. V Česku se mu však brzy přezdívalo Král kuplířů. Ovládal prostituci nejen v Dubí, ale i na Chomutovsku.

Členové gangu slibovali dívkám z Bulharska práci tanečnic v Česku. Místo toho je ale nutili k prostituci. Některé dívky bili a týrali, jednu z nich brutálně zavraždili.

Publicista Michal Mašek odhaluje v Kriminálních případech Čech, Moravy a Slezska metody, jakými policie Belčevův gang rozbila.

Za organizovaným zločinem na sever Čech se můžete vydat společně s herci Josefem Nechutným v roli zkušeného Majora, kterému bude sekundovat novinářský elév Zdeněk Rohlíček coby Pisálek a zazní i hlas zneužívaných dívek v podání Zuzany Ščerbové.

Pořad v tvůrčí skupině Drama a literatura připravila Petra Hynčíková. V plzeňském rozhlasovém studiu ho natočil režisér Miroslav Buriánek ve spolupráci s mistrem zvuku Karlem Brothánkem.

Jednotlivé díly můžete poslouchat na vaší regionální stanici vždy ve 21:30 od pondělí 16. dubna do pátku 20. dubna.

 

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)