Ženu ani květinou neuhodíš 1/5 (2018)

Tereza Semotamová.  Příběh tragického skonu spisovatelky populárních ženských románů, kterou v roce 2011 zavraždil její manžel. Případ otevřel diskusi o problematice domácího násilí.  Zvukový mistr Lukáš Dolejší. Dramaturgie Hana Hložková. Režie Lukáš Kopecký.

Osoby a obsazení: knihovnice Blanka (Hana Briešťanská), čtenářka Marie (Ivana Hloužková), psycholog Čičmák (Vladimír Hauser), ředitelka knihovny (Gabriela Štefanová), vypravěčka (Jaroslava Jarka Vykoupilová).

Nastudovalo Brno v roce 2018. Premiéra 14. – 18. 5. 2018 (ČRo Brno, 21:30 h) v cyklu Kriminální případy Čech, Moravy a Slezska.

Lit.: Kozler, Pavel (Hložková, Hana): Ženu ani květinou neuhodíš. In web ČRo Brno, 14. 5. 2018 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: Příběh tragického skonu spisovatelky populárních ženských románů, kterou v roce 2011 zavraždil její manžel. Případ otevřel diskusi o problematice domácího násilí.

Hloubavá knihovnice Blanka se při své výpůjční službě seznámí se čtenářkou Marií, velkou milovnicí románů známé spisovatelky. Díky ní se pokusí přijít na kloub tomu, proč je právě tato literatura tak oblíbená a začne se více zajímat i o okolnosti smrti této úspěšné ženy.

Osobní zájem ji poté přiměje k tomu, aby si promluvila se stálým návštěvníkem knihovny, psychologem specializujícím se na problematiku domácího násilí. Dozví se, proč k němu vůbec dochází a jakým způsobem může zamezit, anebo pomoct případné oběti.

Pětidílná série Ženu ani květinou neuhodíš vznikla na motivy skutečné události, která se stala v rodinném domě v Brně, kde byla známá spisovatelka ubodána svým manželem. Neočekávané úmrtí veřejně známé osoby podnítilo celorepublikovou diskusi o problematice domácího násilí v českých rodinách. 

Právě domácí násilí je také zásadním tématem pětidílné série, kterou napsala Tereza Semotamová. V režii Lukáše Kopeckého účinkují Hana Briešťanská, Ivana Hloužková, Vladimír Hauser, Gabriela Štefanová a Jaroslava Vykoupilová.

Jednotlivé díly můžete poslouchat na vaší regionální stanici vždy ve 21:30 od pondělí 14. května do pátku 18. května.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)