Neprokázaná vina 1/5 (2018)

Ludvík Němec. Kriminální seriál podle skutečných událostí.  Technická spolupráce Josef Daněk. Dramaturgie Petra Hynčíková. Režie Lukáš Kopecký.

Účinkují Zdeněk Bureš, Aranka Lapešová a Marie Durnová.

Nastudovalo Brno v roce 2018 v cyklu Kriminální případy Čech, Moravy a Slezska.

Lit.: Němec, Ludvík: SERIÁL. Neprokázaná vina. In web ČRo 1 Radiožurnál, 12. říjen 2018 (článek + nahrávky k poslechu). – Cit.:  Mladá studentka medicíny ubodala na vysokoškolských kolejích svou dlouholetou kamarádku. Policie to měla snadné, vražedkyni zatkla i s nožem a stopami od krve. Medička dokonce přiznala, že k násilí došlo – jenom prý si víc nepamatuje, protože před činem snědla psychofarmaka a zapila je vodkou.

Soudy všech instancí ji osvobodily, protože v době činu nebyla příčetná. Velké vášně vzbudil klid obviněné – a pak ještě to, že úspěšně dostudovala medicínu a rozhodla se léčit lidi…

Málokterý případ v české kriminalistice i justici vzbudil tak silný ohlas veřejnosti, tak silné emoce pozůstalých i veřejnosti – a hlavně tak silné pochybnosti o vině, spravedlnosti a trestu, jakož i možnostech justice potrestat očividného viníka.

Pětidílnou sérii Neprokázaná vina, inspirovanou skutečnými událostmi, napsal Ludvík Němec, v brněnském studiu ji natočil režisér Lukáš Kopecký s herci Zdeňkem Burešem, Arankou Lapešovou a Marií Durnovou. Technická spolupráce Josef Daněk, dramaturgie Petra Hynčíková.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)