Škatuľkové mesto 1/? (19??)

Roman Lipták. Pohádka. Režie Juraj Raška.

Vypráví Gustáv Valach.

Repríza 1. dílu 21. 9. 2020 (SRo 9 Rádio Junior, 10:15 – 10:23 h.) v cyklu Rozprávka pre najmenších.

Lit.: Dianišková, Veronika – Vlasková, Rozália: Téma týždňa. Hrnčiarsky aj orieškový týždeň. In web SRo Rádio Junior, 15. 9. 2020 (článek). – Cit.:  Čo majú oriešky spoločné s hrnčiarmi? Asi nič. Možno len to, že oriešky sa dobre chrúmu aj z hlinenej misky či tanierika. Ale Zázračný oriešok, to je už iná vec. Tá sa nechrúme, ale počúva a obdivuje. Toto podujatie, na ktorom súťažia rozhlasové príbehy pre deti a mládež, ale na ktorom tiež môžete stretnúť svojich obľúbených spisovateľov, ilustrátorov či hercov, sa uskutoční už o pár dní. A tak sme náš Hrnčiarsky týždeň obohatili o dve rozhlasové hry pre deti, ktoré zaznejú aj v Piešťanoch. (…)

Malý Robert ochorel, a tak nešiel do škôlky. Zostal doma slabučký ako čaj a pozeral sa na svoje Škatuľkové mesto. Postavil si ho len včera z krabičiek od výmyslu sveta. Vyzeralo celkom ako jeho sídlisko. Zrazu sa ozval akýsi čudný hlas a predstavil sa ako bacil Kamil. V čase korona vírusu sa nám tento rozprávkový seriál veľmi hodí. Malému Robertovi, sa s bacilom totiž podarí zatočiť. V rozprávke Romana Liptáka vám o tom porozpráva Gustáv Valach vo vysielaní pre najmenších. (…)

 

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)