Múdry hrnčiar (Moudrý hrnčíř, 1979)

Mária Ďuríčková. Pohádka.

Účinkuje Július Pántik.

Natočeno 1979. Repríza 21. 9. 2020 (SRo 9 Rádio Junior, 12:00 – 12:08 h.) v cyklu Rozprávka pre najmenších.

Lit.: Dianišková, Veronika – Vlasková, Rozália: Téma týždňa. Hrnčiarsky aj orieškový týždeň. In web SRo Rádio Junior, 15. 9. 2020 (článek). – Cit.:  Čo majú oriešky spoločné s hrnčiarmi? Asi nič. Možno len to, že oriešky sa dobre chrúmu aj z hlinenej misky či tanierika. Ale Zázračný oriešok, to je už iná vec. Tá sa nechrúme, ale počúva a obdivuje. Toto podujatie, na ktorom súťažia rozhlasové príbehy pre deti a mládež, ale na ktorom tiež môžete stretnúť svojich obľúbených spisovateľov, ilustrátorov či hercov, sa uskutoční už o pár dní. A tak sme náš Hrnčiarsky týždeň obohatili o dve rozhlasové hry pre deti, ktoré zaznejú aj v Piešťanoch. (…)

Viezol sa raz Múdry hrnčiar z jarmoku a na voze zadriemal. Vtom stretol cára, ktorý ho požiadal o službu. Vraj priletia husi a treba im pierka vyšklbať, ale brká aby im ostali. A ešte si cár vymyslí, že potrebuje za desať vozov takého riadu, aký vie len tento hrnčiar vyrobiť. Či sa mu podarí rozlúsknuť takéto úlohy a ako sa mu cár odmení, vám vyrozpráva Július Pántik v rozprávke Márie Ďuríčkovej. Aj táto zaznie v našom i vašom rádiu tento týždeň po prvýkrát. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)