Hon (2019)

Pavel Kroneisl. Komentář.

Natočeno 2019. Premiéra 9. 12. 2019 (ČRo České Budějovice, 3 min.) v cyklu Rozhlasový sloupek.

Lit.: Kroneisl, Pavel: Pavel Kroneisl: Hon. In web ČRo České Budějovice, 9. prosinec 2019 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.:  Moc dobře si pamatuju na jeden hon, který se v naší vsi konal před drahnými lety.  Je to skutečně moc dávno a mnozí jeho aktéři už nejsou mezi námi.

Třeba pes Fox, kříženec jezevčíka, který přestože neměl speciální myslivecký výcvik, měl tu výsadu, že na hony směl. Byl totiž velice šikovný a chytrý. Patřil mému kamarádovi Honzovi  a ten, když jsme se chystali vyrazit do lesů, mi Foxe tehdy předal a povídá – „budeš lepší honec, budeš mít psa.“

Já trouba jsem na to kývl a byl jsem dokonce potěšen, že budu s pejskem, kterého jsem měl rád. To jsem ale netušil, co mě čeká. Bylo to v čase pozdního podzimu a u nás na Šumavě už ležel sníh. Dokud ho bylo na cestě jenom trochu, milý Fox mi utekl a s poťouchlým výrazem na mě čekal u svého pána.

Když začalo sněhu přibývat a já jsem ho měl po kolena, Foxík se spokojeně zařadil za mě a ukázněně šel ve stopě, kterou jsem mu vyšlapával. Byl ochoten akceptovat i moje pomalé tempo. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)