Ve znamení Merkura (2022)

Lékař a boxerský šampion v bitvě o ostrov boha Dia. Pořad připravil Stanislav Motl. Dramaturgie Magdalena Šorelová. Zvukový mistr Tomáš Gsöllhofer. Zvukový design Petr Šplíchal.

Účinkuje Libor Vacek.

Natočeno 2022. Premiéra 27. 6. 2022 (ČRo 2 Praha, 18:04 h.; 28 min.) v cyklu Stopy, fakta, tajemství… Repríza 2. 7. 2022 (ČRo Plus, 15:33 h.).

Lit.: Motl, Stanislav: Ve znamení Merkura. Lékař a boxerský šampion proti sobě během invaze na ostrov boha Dia. In web ČRo 2 Praha, 27. červen 2022 (anotace). – Cit.: Nikdy se nepotkali, a přece si byli dost blízko. I když každý na opačné straně. Stalo se tak v čase, kdy na Krétu, tento pohádkový ostrov uprostřed Středozemního moře, vtrhla bouře druhé světové války. Max Schmeling, německý mistr světa v boxu, a proti němu Theodoros Stefanidis, řecko-britský lékař, biolog a spisovatel, na něhož světová proslulost teprve čekala. Nenáviděli válku, a přesto je osud postavil proti sobě. Jak se s tím vypořádali? Odhalení Stanislava Motla. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)