Kriminální případy Čech, Moravy a Slezska – Když se u nás chlapi poperou 1/5 (2018)

Vražda anarchisty v Tanvaldu! Připravila Klára Fleyberková. Režie Lukáš Hlavica.

Účinkují Adam Langer, Filip Kaňkovský.

Natočeno 2018.

Lit.: Fleyberková, Klára: Když se u nás chlapi poperou. In web ČRo 2 Praha, 21. prosinec 2018 (článek + nahrávky k poslechu). – Cit.:  První velký střet neonacistů s anarchisty u nás. Dva bojující tábory se potkaly v létě roku 1994 v Tanvaldu. Jejich potyčka skončila tragicky.

Mnohdy brutální střety neonacistů s anarchisty se na stránkách novin i na televizních obrazovkách objevují ne úplně zřídka. Jeden případ byl ale v této oblasti zásadní – ten z Tanvaldu v Libereckém kraji.

Šlo totiž o úplně první velký střet těchto dvou skupin, který navíc skončil tragicky. Dva bojující tábory se potkaly u garáží kousek od tanvaldské hospody Truhlárna v noci z 30. na 31. července roku 1994. Ta noc se pro jednoho stala osudnou.

Právě tento případ si vzala za inspiraci dalšího kriminálního seriálu Klára Fleyberková. Jmenuje se Když se u nás chlapi poperou a režisér Lukáš Hlavica obsadil do hlavních rolí Filipa Kaňkovského a Adama Langera.

Vzhledem ke specifickému obsahu vysíláme tuto řadu Kriminálních případů Čech, Moravy a Slezska až ve 22:45.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)